Poniżej zamieściliśmy dla Państwa przydatne linki:

Facebook

Zapraszamy serdecznie do POLUBIENIA naszego fanpageu. Bądź zawsze na bieżąco z informacjami z rynku nieruchomości. Jest on bardzo dynamiczny i z pewnością warto orientować się w aktualnie obowiązujących przepisach. Dzięki temu możesz uniknąć błędów przy zakupie/sprzedaży nieruchomości. Jeśli w dzienniku ustaw pojawi się jakiś istotny przepis dotyczący zakupu/sprzedaży nieruchomości, to będziesz wiedział o tym pierwszy Gorąco zachęcamy do przeglądania naszych postów.

 

Ministerstwo Sprawiedliwości

Elektroniczne księgi wieczyste / Strona ministerstwa sprawiedliwości

Gdy znasz numer księgi wieczystej nieruchomości, możesz uzyskać na jej temat wiele przydatnych informacji. To z kolei z pewnością pomoże Ci zweryfikować wstępnie stan prawny. Przede wszystkim upewnisz się, że nieruchomość nie jest obciążona żadnymi niekorzystnymi wpisami (dział III i IV). Korzystanie z elektronicznych ksiąg wieczystych daje gwarancję, że dane w nich zawarte są aktualne w momencie gdy wyświetlamy jej treść. Informacje te zawsze weryfikuje notariusz przy akcie notarialnym. Zachęcamy jednak aby zapoznać się z nimi wcześniej. Pozwoli to zaoszczędzić Twój czas i uniknąć wielu nieprzyjemności.

 

Nasz kanał na YouTubie – tutaj znajdują się filmy z nieruchomości

 

Geoportal

GEOPORTAL to bardzo przydatne narzędzie które daje dostęp do wielu map geodezyjnych oraz kartograficznych. Dzięki niemu możesz z łatwością zlokalizować interesującą Cię nieruchomość. Wystarczy jedynie że posiadasz numer działki lub jej adres. Dodatkowo, możesz sprawdzić w jaki sposób przebiegają geodezyjne granice nieruchomości. Możesz wyświetlić również poszczególne przyłącza mediów (prąd,gaz,wodociąg). Dostępne są też różne rodzaje map, które możesz dostosować do własnych potrzeb. Dane zawarte w Geoportalu są dość dokładne. Pamiętaj jednak aby do dokładnego weryfikowania informacji wykorzystywać oficjalne dokumenty takie jak wypis z rejestru gruntów czy wyrys z mapy ewidencyjnej. 

W przypadku pytań dotyczących poszczególnych narzędzi prosimy o kontakt